Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości

9 listopada odbyła się w Domu Ludowym w Gąsewie uroczystość środowiskowa z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Została ona przygotowana przez uczniów naszego Zespołu Szkół pod kierunkiem nauczycielek: Anny Filochowskiej i Beaty Zabielskiej. W uroczystości wzięli udział: Jarosław Napiórkowski – Wójt Gminy Sypniewo, Mirosław Augustyniak – Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Radni Powiatu, Radni Gminy Sypniewo oraz rodzice naszych uczniów i mieszkańcy lokalnego środowiska. Przygotowany program wzbudził wśród publiczności ogromny zachwyt i uznanie. Wielokrotnie podkreślano, iż uczniowie zaprezentowali wspaniałą lekcję historii i patriotyzmu, która dostarczyła wielu wzruszeń i refleksji. Porywające pieśni patriotyczne, starannie dobrane teksty, bogata scenografia i wyjątkowe kostiumy przeprowadziły widzów przez rozległy okres historyczny od utraty Ojczyzny aż do odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie zostali zaproszeni do uświetnienia obchodów Dnia Niepodległości w Gminnym Ośrodku Kultury w Sypniewie dnia 11 listopada. Tam również część artystyczna została przyjęta z dużym uznaniem.