Akademia z okazji Odzyskania Niepodległości

Akademia miała niezwykły charakter. Przed szkołą zgromadzili się uczniowie, nauczyciele, szacowni goście: Wójt Gminy J. Napiórkowski, ksiądz A. Golbiński oraz społeczność gąsewska: rodzice i dziadkowie naszych uczniów.

Szkolne uroczystości rozpoczęły się od odśpiewaniu hymnu o godz. 11.11 (w ramach ogólnopolskiej akcji „Rekord dla Niepodległej”) i wciągnięciu biało-czerwonej flagi na maszt.

Następnie przemaszerowaliśmy do Domu Ludowego, gdzie uczniowie, pod kierunkiem p. A. Filochowskiej i p. B. Zabielskiej przedstawili program artystyczny poświęcony temu wydarzeniu.

Treści patriotyczno – historyczne przekazane zostały w formie wierszy, piosenek ,prezentacji multimedialnej . Podczas akademii została przedstawiona pantomima ukazująca rozbiory Polskie , zaprezentowano także układ taneczny z biało-czerwonymi szarfami.

Ostatnim akcentem akademii było uroczyste, wspólne posadzenie „Drzewa Wolności” na placu szkolnym.

Całość skłoniła nas do refleksji i zadumy nad losami naszej Ojczyzny, ale też do radości i dumy z odzyskanej niepodległości.