DZIEŃ RODZINY

W czwartek 29 maja w Zespole Szkół w Gąsewie obchodzono Dzień Rodziny połączony ze Sportowym Dniem Dziecka.

Ten niezwykły dzień rozpoczął się od rozgrywek sportowych, gdzie liczne konkurencje zaproponowane przez nauczycieli wychowania fizycznego cieszyły się ogromnym powodzeniem.

Po wielu grach i zabawach sportowych przyszedł czas na ciepły posiłek i deser. Były kiełbaski z grilla oraz lody i napoje, które uzupełniły zapasy energii naszych uczestników.

Z okazji tego święta przybyli też członkowie rodzin naszych uczniów. Dla nich przygotowany był program artystyczny w  wykonaniu grup teatralnych ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Wszystko przebiegało pod czujnym okiem opiekunek p. D. Leszczyńskiej, p. J. Leszczyńskiej i p. A. Filochowskiej.

W tym szczególnym dniu uczniowie przypomnieli nam postać Ojca Świętego Jana Pawła II. Spektakl pt. „Lolek z Ciszy Niepokalanej” opowiadał o losach dziecięcych i wczesnej młodości Karola Wojtyły, jednocześnie ukazując rodzinę jako fundament na którym kształtował się charakter i religijność przyszłego papieża.

Przedstawienie to stanowiło niesamowite przeżycie dla naszych rodzin.

Po uroczystej akademii  głos zabrał pan Dyrektor  Zbigniew Olbryś . W swoim wystąpieniu zaznaczył jak ważna jest rodzina i pielęgnowanie wartości rodzinnych   w życiu każdego człowieka.

Na koniec tradycyjnie zaproszono gości na pyszny poczęstunek przy filiżance kawy lub herbaty.

Po raz kolejny mogliśmy się przekonać, że szkoła to nie tylko uczniowie i nauczyciele , ale również rodzice i dziadkowie, na których pomoc i życzliwość zawsze możemy liczyć.