Dzień Rodziny

31 V 2016r. w naszej szkole obchodzony był Dzień Rodziny. Jest to wielkie święto, dlatego wszyscy rodzice, rodzeństwo, dziadkowie, ciocie i wujkowie zebrali się tłumnie w hali gimnastycznej. Uroczystość rozpoczęli najmłodsi uczniowie, którzy wygłosili wzruszające wiersze i przywitali przybyłych gości. W podziękowaniu Rodzicom za dar życia dzieci z klasy III zaśpiewały piosenkę „Hallelujah”, którą przygotowały razem z panią Katechetką Teresą Krukowską na uroczystość I Komunii świętej.
Uczniowie przygotowani przez nauczycielki, panią Joannę Leszczyńską i panią Danutę Leszczyńską, zaprezentowali gościom niezwykle poruszający i bardzo bogaty program artystyczny. Młodsze dzieci z koła teatralnego zaprezentowały refleksyjne, pouczające przedstawienie, pt. ,,Muminki”, natomiast uczniowie gimnazjum pokazali zabawny i wzruszający spektakl „Kukułka”, który ukazywał tęsknotę za dzieckiem i emocje leżące u podstaw decyzji o założeniu rodziny.
Akcja przedstawień rozgrywała się w scenerii klasycznego wiejskiego krajobrazu – sielanki, na tle uroczego pejzażu, co sprzyjało głębokim przemyśleniom. Poszczególne sceny zwieńczone były chwytającymi za serce refleksjami na temat rodziny. Publiczność znakomicie się bawiła i otarła niejedną łzę wzruszenia. Scenariusz uzupełniały piosenki wkomponowane w całość przedstawienia, przygotowane przez uczniów działających w szkolnym kole muzycznym pod kierunkiem p. Anny Filochowskiej.
Uczniowie zaprezentowali swoje talenty wokalne, recytatorskie i aktorskie. Nie zabrakło pięknych wierszy o miłości do mamy, taty, czy rodzeństwa. Zwieńczeniem występów był pokaz tańca – poleczki w wykonaniu uczniów z klasy I, nad którymi czuwała ich wychowawczyni p. Renata Gutowska. Rodzice z zapartym tchem patrzyli na swoje pociechy.
Po bogatym programie artystycznym Pan Dyrektor Zbigniew Olbryś złożył gościom najserdeczniejsze życzenia, doceniając wkład i zaangażowanie wszystkich członków rodziny w wychowanie dzieci. Następnie zaprosił na poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców. Podczas wspólnej biesiady goście dzielili się między sobą wrażeniami związanymi z częścią artystyczną. Rodzice, dziadkowie i babcie chwalili się swoimi dziećmi i wnuczętami. Dzieci zaś cieszyły się, że ich zapracowani i zabiegani rodzice czy dziadkowie znaleźli czas i mogli w tym dniu być razem z nimi oraz podziwiać ich występy.
Bardzo dziękujemy wszystkim tak licznie przybyłym rodzinom za wspólnie spędzony czas. Uroczystości takie jak ta, niebywale integrują i umacniają rodzinę, dają okazję do wspólnego spędzenia czasu i zbliżają do siebie jej członków. Święto Rodziny z każdym rokiem cieszy się coraz większym zainteresowaniem.
Dziękujemy też rodzicom za pomoc w realizacji przedstawienia, za przepiękne stroje, serdeczną atmosferę oraz domowe ciasta.
Członkowie Koła Teatralnego Zespołu Szkół w Gąsewie Poduchownym