Eliminacje Wojewódzkie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Eliminacje Wojewódzkie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „ Młodzież zapobiega pożarom”.

23 kwietnia 2016 roku w Zespole Szkół im. Prymasa Kardynała Wyszyńskiego w Siedlinie ( gmina Płońsk )  odbyły się eliminacje wojewódzkie XXXIX OTWP. Nasz powiat reprezentowali zwycięscy eliminacji powiatowych które odbyły się w Czerwonce, byli to :

I grupa wiekowa – Dawid Pągowski- SP w Szelkowie

II grupa wiekowa – Mateusz Leszczyński- PG w Gąsewie Poduchownym

III grupa wiekowa – Daniel Grzegorczyk – ZS im. Tadeusza Kościuszki w Krasnosielcu.

Opiekunem grupy był nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa z gimnazjum w Gąsewie- Dariusz Budny.

Eliminacje wojewódzkie rozpoczęły się o godzinie 10, uczniowie zmagali się najpierw z częścią pisemną. O godzinie 13 miał miejsce pokaz służb ratowniczych, a godzinę później 3 najlepszych uczestników z każdej grupy wiekowej odpowiadało na pytania przed jury.

OTWP1

Reprezentant naszej szkoły Mateusz Leszczyński zajął w silnie obsadzonych eliminacjach wojewódzkich 16 miejsce w pokonanym polu pozostawił przedstawicieli 22 powiatów z Mazowsza.

Wszyscy uczestnicy oraz opiekunowie otrzymali pamiątkowe upominki.

OTWP2

OTWP3