Igrzyska Młodzieży Powiatu Makowskiego w Lekkiej Atletyce

19. 05. 2015r. odbyły się w Różanie Igrzyska Młodzieży Powiatu Makowskiego w Lekkiej Atletyce.

Poziom w każdej z dyscyplin tj. bieg na: 100m, 200m, 1000m; pchnięcie kulą; skok w dal; sztafeta 4x 100m był naprawdę wysoki. Dużo osób, które wzięły udział w zawodach uczęszcza do klubu„ Okla”, co wskazuje, że łatwo na pewno nie było. Z Gimnazjum w Gąsewie pojechały dziewczęta jak i chłopcy: Borkowska Bogusława, Piecuska Klaudia, Świercz Łucja, Wielechowska Anna oraz Glinka Łukasz, Kołodziejczyk Szymon, Pomiechowski Daniel, Popielarski Radosław, Rekosz Damian, Ruksza Hubert, Wiewiórkowski  Szymon, Zalewski Piotr i Załęski Jakub. Nad młodymi „sportowcami” panował p. Zbigniew Olbryś. 1- 2 gim. Rywalizowała między sobą, a najstarsi, czyli 3 gim. oddzielnie. Z tego, co było widać, to nasi uczniowie są bardzo sprawni fizycznie. Emocje, których dostarczyli Nasi szkolni znajomi były jak najbardziej pozytywne. Igrzyskom towarzyszyła piękna pogoda, która motywowała do osiągnięcia postawionych na początku celów. Gimnazjaliści wylali ostatnie poty, ale najwidoczniej się opłacało, ponieważ wróciliśmy z wieloma medalami!

Najlepsze wyniki jakie udało się zdobyć dziewczętom to:

Borkowska Bogusława- pchnięcie kulą 8,30m 3. miejsce

Piecuska Klaudia- skok w dal 3,86m  3.miejsce

Najlepsze wyniki jakie udało się zdobyć chłopcom to:

Rekosz Damian- pchnięcie kulą 11,75m 1. miejsce

Zalewski Piotr- bieg 200m 27.30s 3. miejsce

Załęski Jakub- pchnięcie kulą 11,00m  3. miejsce

(Popielarski Radek, Rekosz Damian,

Zalewski Piotr, Załęski Jakub) 51.56 2.miejsce

Do etapu między powiatowego, który odbył się w Kadzidle dnia 22.05.2015r. dostały się: Borkowska Bogusława, Piecuska Klaudia oraz Rekosz Damian, Zalewski Piotr i Załęski Jakub.