INSCENIZACJA „DZIADY” CZ.II

„ Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, co to będzie, co to będzie?”

Ten cytat doskonale opisuje nastrój tajemniczości, który towarzyszył nam 20 maja. Właśnie wtedy kl. I gimnazjum pod opieką p. D. Leszczyńskiej przygotowała przedstawienie opracowane na podstawie dramatu  A. Mickiewicza„ Dziady cz.II”

Uczniowie pokazali prawdziwy talent aktorski, który podziwiała licznie zgromadzona społeczność szkolna. Dzięki tej inscenizacji poznaliśmy skutki bycia obojętnym na los innych ludzi, zwłaszcza tych, którzy są od nas słabsi lub zależni. Nie zawsze za złe uczynki otrzymujemy karę tu na ziemi, ale pośmiertnie każdy z nas zostanie sprawiedliwie osądzony.

Wszystkim bardzo się podobali nasi artyści, przed którymi jeszcze wiele spektakli do wystawienia. Życzymy im powodzenia!