Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny

2 października 2015 roku uczniowie klasy IV naszej szkoły wzięli udział w kampanii społecznej  promującej noszenie elementów odblaskowych „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”.

Spotkanie to odbyło się w Zespole Szkół Powiatowych w Kadzidle, a zorganizowane zostało przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie we współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Ostrołęce. Uczniowie mieli możliwość sprawdzić swą wiedzę w teście o bezpieczeństwie ruchu drogowego, a także ćwiczyć swoje umiejętności jazdy na rowerze oraz zweryfikować w praktyce posiadaną wiedzę na zajęciach w miasteczku ruchu drogowego, pod okiem pracowników WORD. Ratownicy SPZOZ „Meditrans Ostrołęka” zapoznali ich z zasadami udzielania pierwszej pomocy na fantomach do resuscytacji krążeniowo – oddechowej, a strażacy z OSP Kadzidło omówili i zaprezentowali sprzęt ratownictwa drogowego.

Zaproszeni na spotkanie kierowcy rajdowi – Bartosz Czwartosz i Wojciech Chuchała przeprowadzili pogadankę na temat bezpiecznego zachowania się na drogach, a uczniowie mieli możliwość obejrzenia także od środka ich samochodów rajdowych. Każdy z uczniów mógł też spróbować swych sił w jeździe motocyklem na symulatorze.

Dodatkowymi atrakcjami była możliwość zwiedzania strzelnicy połączona z prezentacją broni oraz Zagrody Kurpiowskiej w Kadzidle. Podczas uroczystego zakończenia wszyscy uczniowie otrzymali zestawy BRD zawierające elementy odblaskowe.