Koncert patriotyczny połączony z odsłonięciem pomnika na cmentarzu parafialnym w Gąsewie

W niedzielę 14 października 2018 r. reprezentacja uczniów naszej szkoły ze Sztandarem uczestniczyła w patriotycznej uroczystości z okazji obchodów 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. O godzinie 12.00. w Kościele Parafialnym odbyła się uroczysta Msza Św. w intencji Ojczyzny oraz wszystkich poległych w walce o Jej wolność. Następnie uczestnicy udali się na pobliski cmentarz, gdzie dokonano odsłonięcia i poświęcenia Pomnika Bohaterów Poległych w Walce o Niepodległość. Ostatnim punktem programu był koncert patriotyczny w wykonaniu orkiestry dętej OSP Gąsewo. Wszyscy zgromadzeni zostali ugoszczeni poczęstunkiem przygotowanym przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich.

Poczet Sztandarowy naszej szkoły w czasie uroczystej Mszy Św. pod opieką nauczycieli: W. Majkowskiej i D. Budnego

Na cmentarzu parafialnym podczas odsłonięcia i poświęcenia Pomnika Bohaterów Poległych w Walce o Niepodległość

W uroczystości uczestniczyły również: wicedyrektor szkoły M. Ćwiacz i nauczycielka E. Wnuk-Włodarska

Patriotyczny Koncert w wykonaniu orkiestry dętej OSP Gąsewo