Mistrzostwa Powiatu Makowskiego Szkół Gimnazjalnych w Piłce Ręcznej Chłopców

22 lutego odbyły się Mistrzostwa Powiatu Makowskiego Szkół Gimnazjalnych w Piłce Ręcznej.

Turniej rozgrywany był na hali sportowej przy Zespole Szkół nr 2 w Makowie Mazowieckim. W zawodach brało udział 7 drużyn z: Gąsewa, Makowa Mazowieckiego, Różan, Płoniaw Bramura, Krasnosielca, Sypniewa oraz z Czerwonki.Drużyny zostały podzielone przez organizatora na dwie grupy. Rozgrywki toczyły się systemem „ każdy z każdym”. My trafiliśmy do grupy „ A”, gdzie mecze trwały 2×12 minut.

Chłopcy grali jak zwykle, czyli z wielkim zaangażowaniem.. Walczyli, o każdy punkt, który wydawał się być nawagę złota. W pierwszym meczu naszymi rywalami była drużyna z Krasnosielca, z którą wygraliśmy aż 10: 4. Wydawać by się mogło, że zaczęliśmy bardzo dobrze. W następnym, a zarazem ostatnim starciu spotkaliśmy się z Różanem, który naprawdę pokazywał wysoki styl gry, ostatecznie przegraliśmy 9: 4. Do półfinału awansowały zespoły: PG Różan i PG Gąsewo. W półfinale graliśmy zacięty mecz z PG 2 z Makowa Mazowieckiego, przegrywając tylko jednym punktem 5: 6. W meczu o III miejsce spotkaliśmy się z sąsiedzkim zespołem z Sypniewa. Pojedynek ten wygrała drużyna z gimnazjum w Sypniewie pokonując  nas 9:4. Ostatecznie wywalczyliśmy miejsce 4.

Skład pod opieką p. Zbigniewa Olbrysia: Adrian Grzegorz Gębarowski, Cezary Olkowski, Damian Rekosz, Daniel Pomiechowski, Huber Dębek, Łukasz Glinka, Paweł Załęski, Piotr Grono, Piotr Topólski oraz Rafał Wiewiórkowski.