Mistrzostwa Powiatu Makowskiego Szkół Gimnazjalnych w Piłce Ręcznej Dziewcząt

 

21 lutego w szkole numer 2 w Makowie Mazowieckim miały miejsce Mistrzostwa Powiatu Szkół Gimnazjalnych w Piłce Ręcznej dziewcząt. Do turnieju przystąpiło 7 zespołów. Sędziowie podzielili drużyny na dwie grupy, tak aby każdy mógł za grać z każdym. Najlepsze drużyny  po wydostaniu się z grupy, walczyły w finale.  W grupie A były trzy zespoły, mecze rozgrywały się 2×10 minut, grając systemem „każdy z każdym”. Natomiast w grupie B znalazły się 4 zespoły, dlatego rozgrywały się mecze 2×8 minut.

Zdecydowanie największymi umiejętnościami wykazały się dziewczyny z Czerwonki i z Makowa Mazowieckiego.  W ostatnim, finałowym pojedynku dziewczyny wykazały się ogromnymi zdolnościami sportowymi, zdeterminowaniem i chęcią walki! Obie te drużyny grały na wysokim poziomie, lecz w ostatnim pojedynku wygrały dziewczyny z Czerwonki.

Wszystkie zespoły bardzo się starały, każdemu z uczestników towarzyszyły ogromne emocje. Nasza drużyna, która również dysponowała wielkimi umiejętnościami – nie wykorzystała tego. Po licznych walkach spadliśmy na 5 miejsce.

Wyniki gier grupy A:

1. PG Czerwonka – PG Gąsewo 7:1

2. PG 2 Maków Maz. – PG Gąsewo 9:0

3. PG 2 Maków Maz. – PG Czerwonka 1:5

Wyniki gier grupa B:

 

1. PG Sypniewo  –  PG Krasnosielc 5:3

2. PG Płoniawy   –  PG Różan          5:1

3. PG Sypniewo  –  PG Różan          3:3

4. PG Krasnosielc – PG Płoniawy   4:1

5. PG Sypniewo  –  PG Płoniawy     0:3

6. PG Różan        –   PG Krasnosielc 1:2

Wyniki meczów finałowych:

PG Gąsewo  –  PG Sypniewo  2:1 – mecz o III miejsce

PG Płoniawy  –  PG Krasnosielc  6:0 – mecz o II miejsce

PG Czerwonka  –  PG 2 Maków Maz.  3:0 – mecz o I miejsce