Mistrzostwa Powiatu Makowskiego Szkół Gimnazjalnych w Piłce Siatkowej

18.04.2015r. Dziewczęta z Gimnazjum w Gąsewie wzięły udział w Mistrzostwach Powiatu Makowskiego Szkół Gimnazjalnych w Piłce Siatkowej.

Turniej został zorganizowany na hali sportowej w Różanie. W zawodach wystartowało 7 drużyn. Mecze były rozgrywane w grupie „A” i grupie „B”. Nasze koleżanki dołączyły do grupy, w której znalazł się Różan, Krasiniec i Płoniawy.

„ Różańskie” gimnazjalistki zawiesiły nam bardzo wysoko poprzeczkę. Zespół dziewcząt z Gąsewa przeszedł przez rozgrywki jak przez wielką mękę. Nasze koleżanki przegrały kolejno z Płoniawami 0: 2, z Krasińcem 1: 2 i z Różanem 0: 2. Turniej Piłki Siatkowej nie potoczył się korzystnie jak to wyobrażały sobie dziewczęta. Rywalki były na tyle skuteczne taktycznie i nieprzewidywalne, że nasze Gimnazjalistki nie uniosły tego ciężaru. Najgorszym rozczarowaniem dla drużyny i p. Zbigniewa Olbrysia była przegrana z zespołem z Krasińca. Od początku mecz toczył się po naszej myśli, zdobywaliśmy punkt po punkcie, lecz potem doszły nerwy, emocje, stres i niestety proste błędy, które zaważyły, o przegranej prowadzonych przez nas setów. Dziewczęta naprawdę dały z siebie wszystko… Ostatecznie zajęły 6. miejsce.

Skład P. G prezentowała się następująco: Beczak Emilia, Borkowska Bogusława, Czaplicka Samanta, Gamdzyk Bogumiła, Głażewska Dominika, Grono Aleksandra, Klik Patrycja, Orzoł Patrycja, Piecuska Klaudia, Piecuska Wiktoria, Rogala Aleksandra, Wielechowska Anna.

19 kwietnia w Różanie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Makowskiego Szkół Gimnazjalnych w Piłce Siatkowej Chłopców.

Drużyny grały systemem „każdy z każdym”. Do rozgrywek przystąpiło 5 zespołów, te z największą liczbą wygranych meczy miały okazję zmierzyć się w finale i zawalczyć, o najlepsze trzy miejsca!

Najlepsi okazali się chłopcy ze szkoły w Różanie. Wykazali się ogromnym duchem walki! Nie było im łatwo. Musieli zmierzyć się z Karniewem i Gąsewem, którzy również grali bardzo dobrze. Mecze były bardzo zawzięte i pełne skupienia. Końcowe minuty wywoływały ogromne emocje. Musimy przyznać, że wszyscy grali na wysokim poziomie. Nasi chłopcy z Gąsewa też doskonale sobie radzili. Udało im się wywalczyć 3. miejsce.

Nasi sportowcy wystąpili w składzie: Dębek Hubert, Glinka Łukasz, Grono Piotr, Kamiński Tobiasz, Kozicki Marcin, Leszczyński Mateusz, Pomiechowski Daniel, Rekosz Damian, Topólski Piotr, Wiewiórkowski Rafał, Załęski Jakub, Załęski Paweł.

Wyniki gier:

Gąsewo-Różan 0:2
Krasiniec-Gąsewo 0:2
Płoniawy-Gąsewo 0:2
Gąsewo-Karniewo 1:2

I miejsce- PG Różan

II miejsce- PG Karniewo

III miejsce- PG Gąsewo

IV miejsce- PG Płoniawy

V miejsce- PG Krasiniec