Mistrzostwa Powiatu Makowskiego Szkół Gimnazjalnych w Unihokeju

W dniach 8-9.03.2014r. na nowo wybudowanej sali gimnastycznej w Zespole Szkół w Gąsewie rozegrano Mistrzostwa Powiatu Makowskiego Szkół Gimnazjalnych w Unihokeju.

W sobotę rywalizowali chłopcy. Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał Wójt Gminy Sypniewo Pan Jarosław Napiórkowski. Do rywalizacji przystąpiło 6 zespołów. Organizatorzy ustalili, iż rozgrywki toczyć będą się systemem „każdy z każdym”, a mecze trwać będą 2 X 7 minut. Już od początku zawodów widać było, że zawodnicy dysponują sporymi umiejętnościami technicznymi i dużą skutecznością. W meczach padało wiele bramek, a niektóre zagrania nagradzane były oklaskami dość licznie zgromadzonej publiczności. Mecze były bardzo zacięte. Dużo było walki, ale w granicach przepisów. Gra była ostra, ale nie brutalna. Po rozegraniu 15 spotkań okazało się, że Mistrzami Powiatu zostali chłopcy z Gimnazjum w Czerwonce. Kolejne miejsca na podium zajęły drużyny z Szelkowa i Gąsewa.

Najlepsze zespoły zostały uhonorowane pucharami i medalami ufundowanymi przez Starostwo Powiatowe w Makowie Mazowieckim.

Oto wyniki rozgrywek chłopców:

punkty

bramki

miejsce

WYNIKI GIER

GĄSEWO  –  KRASNOSIELC                 4-1

CZERWONKA  –  SZELKÓW                 2-0

KRASINIEC  –  PŁONIAWY                   0-5

CZERWONKA  –  KRASNOSIELC          6-1

GĄSEWO  –  KRASINIEC                      6-1

SZELKÓW  –  PŁONIAWY                    7-1

CZERWONKA  –  KRASINIEC               8-0

PŁONIAWY  –  GĄSEWO                     0-5

KRASNOSIELC  –  SZELKÓW                1-6

CZERWONKA  –  PŁONIAWY               3-1

KRASNOSIELC  –  KRASINIEC               2-0

SZELKÓW  –  GĄSEWO                       6-3

PŁONIAWY  –  KRASNOSIELC              1-2

KRASINIEC  –  SZELKÓW                     0-7

CZERWONKA  –  GĄSEWO                  2-0

Składy najlepszych zespołów:

Gimnazjum w Czerwonce: Adam Goździewski, Adrian Garwarski, Kamil Garwarski, Łukasz Dzwonkowski, Rafał Kozłowski, Bartosz Garwarski, Sylwester Napiórkowski, Szymon Szymborski, Mateusz Sadowski, Krzysztof Popławski. TRENER – Anna Radziszewska

Gimnazjum w Szelkowie: Kacper Szkoda, Adam Krakowski, Eryk Komsta, Marcin Biraga, Patryk Cikacz, Paweł Jabłoński, Bartosz Jabłoński, Mateusz Konopka, Krzysztof Słoniewski, Marcin Ruszczyński. TRENER – Rafał Napiórkowski

Gimnazjum w Gąsewie: Rafał Wiewiórkowski, Daniel Pomiechowski, Radosław Olkowski, Arkadiusz Orzoł, Damian Rekosz, Hubert Dębek, Piotr Grono, Cezary Olkowski, Kamil Częścik, Zalewski Piotr, Jakub Załęski. TRENER – Zbigniew Olbryś

W niedzielę do rozgrywek przystąpiły dziewczęta. Zawody otworzył i gorąco powitał zarówno zawodniczki jak i publiczność, Przewodniczący Rady Gminy Sypniewo Pan Rafał Grono. Siedem zespołów grało również systemem „każdy z każdym”, a mecze trwały 1×10 minut. Od początku zmagań prym wiodły drużyny z Szelkowa, Gąsewa i Czerwonki, które pewnie pokonywały kolejnych rywali. Wszystkie zespoły bardzo się starały i wszystkie zdobywały bramki. Po rozegrani 20 spotkań okazało się, że nadal nie ma zwycięzcy. Wyłonić go miał ostatni pojedynek pomiędzy drużynami z Czerwonki i Szelkowa. W meczu tym padł remis 1-1 i o końcowym tryumfie zawodniczek z Czerwonki zdecydował lepszy bilans bramkowy z całego turnieju. Najlepszym zespołom, podobnie jak w rozgrywkach chłopców, wręczono pamiątkowe puchary i medale.

Organizator rozgrywek – Dyrektor Zespołu Szkół w Gąsewie Pan Zbigniew Olbryś podziękował uczestnikom zawodów za sportową postawę, opiekunom za przygotowanie uczniów do rywalizacji oraz obiektywne sędziowanie, a licznie przybyłej publiczności za miłą atmosferę i kulturalny doping.

Składy najlepszych zespołów:

Gimnazjum w Czerwonce: Marzena Popławska, Aleksandra Łaszewska, Aleksandra Jaskułowska, Anna Drewelus, Marlena Kubicka, Katarzyna Kołodziejska, Natali Leleń, Klaudia Wielechowska, Joanna Kińska, Iza Napiórkowska, Eliza Rzeźnicka. TRENER – Anna Radziszewska

Gimnazjum w Szelkowie: Sylwia Postek, Patrycja Tomaszewska, Karolina Tomaszewska, Wiktoria Komsta, Sylwia Wróblewska, Izabela Wasilewska, Patrycja Kurowska, Ewelina Prusik, Zuzanna Matuszewska, Joanna Niebocka. TRENER – Rafał Napiórkowski

Gimnazjum w Gąsewie: Patrycja Orzoł, Bogumiła Gamdzyk, Bogusława Borkowska, Anna Wielechowska, Alicja Bucińska, Dominika Głażewska, Wiktoria Piecuska, Olga Załęska, Patrycja Klik, Diana Nacios. TRENER – Zbigniew Olbryś

Oto wyniki rozgrywek dziewcząt:

RZEWNIE

punkty