Mistrzostwa Powiatu w Halowej Piłce Nożnej

10.01.2015 r. drużyna chłopców z Gimnazjum w Gąsewie wzięła udział w Mistrzostwach Powiatu Makowskiego Szkół Gimnazjalnych w Halowej Piłce Nożnej.

W zawodach wystartowało11 zespołów. Turniej został rozegrany na dwóch makowskich halach sportowych przy LO i ZS nr 2. Nasza ekipa swoje mecze grupowe rozgrywała na niedawno otwartej hali w Liceum Ogólnokształcącym. Pomimo wymagających rywali nasz zespół przeszedł przez rozgrywki grupowe jak burza, kończąc je z 12 punktami i bilansem bramkowym 21-2. Chłopcy wygrywali kolejno z P.G. w Szelkowie 5-0, P.G. nr 1 w Makowie Mazowieckim 4-0, P.G. w Krasnosielcu 8-1 i P.G. w Karniewie 4-1. Jako zwycięzca grupy, w meczy półfinałowym spotkaliśmy się z drugim zespołem gr. A – P.G. w Płoniawach.

Od pierwszego gwizdka sędziego nasi zawodnicy prowadzili grę, ale początkowo nie wykorzystywali dogodnych sytuacji podbramkowych. Gdy przeciwnik opadł trochę z sił zaczęły padać bramki i to w iście ekspresowym tempie. Po dość spokojnej grze pokonaliśmy rywali 6-2 i awansowaliśmy do wielkiego finału. Naszym przeciwnikiem była w nim drużyna gospodarzy – P.G. nr 2 w Makowie Mazowieckim. Mecz początkowo był bardzo wyrównany. Więcej sytuacji bramkowych stwarzał sobie nasz zespół i efektem tego był gol na 1-0. Niestety rywal jeszcze przed przerwą doprowadził do wyrównania. Druga połowa przebiegała już pod dyktando gospodarzy, którzy przeważali, lecz nasi zawodnicy dzielnie się bronili. Mecz zakończył się wynikiem 1-1, a o zwycięstwie decydowały rzuty karne. Więcej szczęścia w tej „loterii” mieli nasi rywale wygrywając 2-1.

Skład drużyny P.G. w Gąsewie: Topólski Piotr, Olkowski Czarek, Wiewiórkowski Rafał, Zalewski Piotr, Popielarski Radek, Rekosz Damian, Gębarowski Adrian, Glinka Łukasz, Górski Dawid, Górski Bartek, Pomiechowski Daniel.