Od utraty wolności do niepodległości

Przedstawienia są zdecydowanie ulubioną częścią lekcji naszych uczniów. Także więc kolejny występ „Bractwa Rycerskiego” w naszej szkole w dniu 8-ego lutego wzbudził w nas niekłamany entuzjazm. W tym roku skupiliśmy się na powstaniach na Śląsku po I wojnie światowej, liznęliśmy również trochę wiedzy o wojnach napoleońskich i powstaniach styczniowym i listopadowym. Nie byłoby prawdziwych atrakcji bez, oczywiście, aktywnego udziału uczniów w przedstawieniu. Dzięki temu mieliśmy okazję zobaczyć żeńską wersję Napoleona i „jego” wiernego konika:). Znalazł się też żołnierz niemiecki oraz typowe małżeństwo śląskie, czyli żona z granatem i młody mąż z karabinem:). Wszyscy świetnie się bawiliśmy, sporo nauczyliśmy i z tego tytułu liczymy na więcej takich występów:).