Pasowanie na ucznia

 

23 października 2018 r. to pamiętna data dla PIERWSZOKLASISTÓW, którzy tego dnia w murach naszej szkoły złożyli uroczyste przyrzeczenie i stali się pełnoprawnymi uczniami.

W tym szczególnym dniu cała społeczność szkolna gorąco powitała bohaterów uroczystości – uczniów klasy pierwszej, którzy zaprezentowali się w montażu słowno-muzycznym, przygotowanym pod kierunkiem wychowawczyni – p. Renaty Gutowskiej. Po burzy oklasków w odświętnych strojach i w biretach na głowach uczniowie klasy pierwszej błysnęli talentem. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie i muzyczne.

Najmłodsi uczniowie wykazali się wiedzą o Polsce i jej symbolach, znajomością przepisów ruchu drogowego, również pięknie zaśpiewali piosenki. Możemy tylko pozazdrościć talentów naszym młodszym kolegom. Było pięknie i uroczyście.

Zarówno występ, jak i cała dekoracja wymagały wiele trudu, dlatego zgromadzeni goście podziękowali małym aktorom i ich pani gromkimi oklaskami. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem flagowym Pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Po złożeniu ślubowania p. dyrektor Zbigniew Olbryś dokonał symbolicznego pasowania na ucznia. Wypowiadał słowa: „Pasuję Cię na ucznia”, a następnie dotykał wielkim ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion swoich podopiecznych. Uczniowie klasy pierwszej zostali przyjęci do braci uczniowskiej. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów i upominków ufundowanych przez Samorząd Szkolny.

Uśmiechnięci Pierwszoklasiści przyjęli życzenia i prezenty. Również rodzice pamiętali o święcie dzieci. Przybyli w licznym gronie i zorganizowali „słodkie przyjęcie”. Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w naszej szkole. Ten dzień na długo zostanie w Ich pamięci.