Pasowanie na Ucznia Szkoły Podstawowej

W dniu 20 października 2016 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste Pasowanie na Ucznia Szkoły Podstawowej. Na uroczystość pasowania zostali zaproszeni rodzice, dyrektor, nauczyciele i uczniowie SP Zespołu Szkół w Gąsewie Poduchownym.

Klasa pod kierunkiem wychowawcy p. Magdaleny Ćwiacz zaprezentowała krótki program artystyczny pokazując, czego nauczyły się w pierwszych miesiącach nauki. Następnie uczniowie złożyli ślubowanie i zostali pasowani przez Pana Dyrektora na uczniów, za pomocą „czarodziejskiego ołówka”, a tym samym przyjęci do grona szkolnej społeczności. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów oraz drobnych niespodzianek przygotowanych przez Samorząd Uczniowski.