Siatkówka z Mistrzem

 

10 października 2018 nasi uczniowie wraz z Dyrektorem Szkoły uczestniczyli w otwarciu nowego boiska wielofunkcyjnego na Gminnym Stadionie Sportowym w Sypniewie. Ale główny powód naszej obecności w Sypniewie był inny. Była nią chęć spotkania gościa specjalnego tej uroczystości, którym był Gilberto Amauri de Godoy Filho – legenda brazylijskiej i światowej siatkówki – znany bardziej jako Giba.

Giba, to jeden z najlepszych przyjmujących w historii siatkówki. Zdobywca tytułów MVP (ang. Most Valuable Player — Najbardziej Wartościowy Gracz) pucharu świata, mistrzostw świata oraz igrzysk olimpijskich. Z reprezentacją Brazylii zdobył m.in. mistrzostwo olimpijskie, trzykrotnie mistrzostwo świata i ośmiokrotnie zwyciężał w lidze światowej. Podczas spotkania okazało się, że ten fenomen siatkówki jest niezwykle sympatycznym i bardzo pogodnym człowiekiem.

Nasi uczniowie wzięli udział w pokazowym meczu z Gibą. Mieli również okazję do otrzymania autografu i wspólnego zdjęcia ze sportowcem. Kolejka chętnych nie miała końca.

Dla nas wszystkich było to wyjątkowe i niepowtarzalne przeżycie.