Spotkanie autorskie z Arkadiuszem Niemirskim

23 marca w naszej szkole gościł Arkadiusz Niemirski – dziennikarz, satyryk, autor książek detektywistycznych dla młodzieży i dorosłych oraz kontynuator znanego cyklu powieści Zbigniewa Nienackiego „Pan Samochodzik …”.

Pisarz przybył na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Sypniewie. W spotkaniu uczestniczyli: p. Bogusława Batogowska (Gminny Ośrodek Kultury w Sypniewie), p. Teresa Grono (Filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Gąsewie), p. Jadwiga Piętka (Gminna Biblioteka Publiczna w Sypniewie), nauczyciele, uczniowie klasy VI oraz gimnazjaliści.

Arkadiusz Niemirski w 2000 r. zadebiutował powieścią „Pan Samochodzik i skarby Wikingów”. Do 2006r.  wzbogacił tę kultową serię o szesnaście tomów. W lipcu 2003r. nakładem wrocławskiego wydawnictwa OSSOLINEUM ukazała się jego pierwsza „oryginalna” powieść detektywistyczna dla młodzieży „Pojedynek detektywów”, a jesienią tego samego roku zbiór opowiadań kryminalnych pt. „Zbrodnia prawie doskonała”. „Prowokator” zaś to jego ostatnia powieść.

Podczas spotkania pisarz wykazał się dużym poczuciem humoru i niebywałą umiejętnością prowadzenia tego rodzaju spotkań. W formie nowoczesnej prezentacji multimedialnej przedstawił swoją drogę artystyczną, którą rozpoczął od działalności kabaretowej. Przez prawie dwie godziny barwnie mówił o sobie, swoich zainteresowaniach i twórczości.

Zasadniczą część spotkania autor poświęcił największej pasji, dla której porzucił karierę naukową – detektywom w książce i na ekranie. Nawiązał z młodzieżą świetny kontakt, przekonywał, że warto mieć marzenia i pasje, zachęcał do czytania wartościowych książek.

Na zakończenie spotkania nasz gość przyjął od społeczności szkolnej życzenia i kwiaty. Pan dyrektor Zbigniew Olbryś i pani wicedyrektor Magdalena Ćwiacz wręczyli pisarzowi książkę „200 lat Szkoły w Gąsewie”.

Następnie pisarz odpowiadał na pytania dzieci i młodzieży oraz rozdawał autografy. Na pamiątkę pobytu w naszej szkole wpisał się również do kroniki.