Spotkanie autorskie z Ewą Stadtmüller

W dniu 21 września uczniowie Szkoły Podstawowej  uczestniczyli w fantastycznym spotkaniu autorskim z p. Ewą Stadtmüller .

Uczniowie poznali energiczną i niezwykle życzliwa autorkę , która z ogromnym poczuciem humoru opowiadała o swoich początkach pisarskich i obecnej twórczości.

Na początku spotkania pisarka opowiedziała jak powstaje książka, przedstawiła jej drogę od pomysłu w głowie pisarza aż do księgarni lub biblioteki . Pani Ewa przywiozła ze sobą mnóstwo pacynek i kukiełek, które posłużyły do przedstawienia różnych wierszy, legend oraz zagadek przy udziale dzieci. Pokazała, że zabawa z książką jest interesująca i ciekawa.

Na zakończenie życzyła najmłodszym wielu wspaniałych przygód w krainie bajek oraz rozdawała autografy tym, którzy zakupili książeczki.

Spotkanie odbyło się dzięki zaangażowaniu i współpracy Gminnej Biblioteki Publicznej w Sypniewie oraz naszej szkoły.