Spotkanie z podróżnikiem Piotrem Kowalczykiem

Dnia 18 października w naszej szkole odbyło się spotkanie z podróżnikiem, Piotrem Kowalczykiem.

DSC_7798       DSC_7801       DSC_7804

„Afryka czy nadal dzika”– to myśl, która towarzyszyła nam podczas prezentacji o poszczególnych częściach Afryki. Cały kontynent został przedstawiony bardzo dokładnie ze szczególnym zwróceniem uwagi na życie tamtejszej ludności, kulturę, infrastrukturę północnej, centralnej oraz południowej części Afryki. Nie zabrakło również osobistych wspomnień i przeżyć związanych z Afryką z którymi podzielił się pan Piotr.
Po prezentacji kontynentu i opowiedzeniu wielu ciekawych historii, uczniowie mieli czas na zadawanie pytań, a tych nie brakowało. Na koniec p. Piotr Kowalczyk przyjął podziękowania za tę cenną lekcję geografii oraz został obdarowany prezentem.

DSC_7802                                                 DSC_7817
Organizatorem spotkania z podróżnikiem była Gminna Biblioteka Publiczna w Sypniewie we współpracy z Zespołem Placówek Oświatowych w Sypniewie, Szkołą Podstawową w Gąsewie oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury w Sypniewie.