Święto Patrona

Święto Patrona od wielu lat jest niezwykle ważnym wydarzeniem w naszej szkole. Ideą tego dnia jest upamiętnienie i przybliżenie postaci Władysława Stanisława Reymonta, jego twórczości oraz wierności tradycjom narodowym.

Uroczysty apel rozpoczęło wprowadzenie sztandaru i odśpiewanie hymnu szkoły. Następnie została przypomniana historia nadania imienia naszej placówce oraz przedstawiono opis sztandaru Szkoły Podstawowej w Gąsewie Poduchownym.

Po zakończeniu części oficjalnej uczniowie ze szkoły podstawowej pod kierunkiem p. J. Leszczyńskiej, p. R. Gutowskiej i p. M. Żebrowskiej zaprezentowali część artystyczną poświęconą tradycjom związanym z obchodami Święta Zmarłych i komercjalizacji Świąt Bożego Narodzenia.

Następnie przedstawiciele z naszej szkoły, którzy brali udział w XVIII Zlocie Reymontowskim w Brzezinach, podzielili się zebranymi wspomnieniami związanymi z tym wyjazdem i zaprezentowali  galerię zdjęć w postaci prezentacji multimedialnej.

Na koniec uroczystości głos zabrał p. Dyrektor Z. Olbryś, który podziękował  uczniom i nauczycielom za przygotowanie akademii, podkreślając jak ważna jest rodzina w życiu każdego człowieka oraz poznawanie i kultywowanie własnych tradycji.